6 najčešćih izgovora za odustajanje od životnog osiguranja

Ugovaranje životnog osiguranja jedna je od najvažnijih stvari koje ljudi čine da bi zaštitili svoje porodice i svoje voljene. To je finansijska odluka, ali donekle i emotivna, pa ne čudi da ljudi imaju mnogo nedoumica šta i kako odabrati. Upravo zbog toga zna se desiti da ljudi često i odustanu od životnog osiguranja. Pobrojali smo za vas 6 najčešćih argumenata zašto ipak ne biste trebali odustati od životnog osiguranja.

1. Životno osiguranje je preskupo. Jedan od najčešćih razloga zašto ljudi odustanu od životnog osiguranja je trošak. Postoji predrasuda da životno osiguranje mjesečno košta puno više, čak i pet puta više nego što zaista košta. U stvarnosti, UNIQA Životno osiguranje možete ugovoriti već od 44 KM mjesečno! Putem online kalkulatora životnog osiguranja brzo i jednostavno možete uraditi izračun, te saznati koji paket je idealan za Vas.
  1. Još uvijek smo odličnog zdravlja i premladi za životno osiguranje. Ponajprije, niko od nas nije vidovit da bi znao šta ga čeka u skorijoj ili daljoj budućnosti. Svi se nadamo dobrom životu, bez bolesti i nezgoda, ali to nažalost ne ispadne uvijek tako. Također, što je osoba mlađa i zdravija, to će uslovi za ugovaranje životnog osiguranja biti bolji.
  1. Prestari smo za životno osiguranje. Na suprotnoj strani su pak oni koji misle da je za njih prekasno da bi se osigurali. UNIQA Životno osiguranje može se ugovoriti do 65. godine starosti.
  1. Još uvijek nemam djecu. Tačno je da ljudi najčešće ugovaraju životno osiguranje da bi zaštitili svoju djecu, ali i oni bez djece također imaju više dobrih razloga zašto bi se trebali osigurati – prvenstveno jer je polisa životnog osiguranja ujedno i štednja uz pripisanu dobit po doživljenju/isteku osiguranog perioda. Razmislite malo o vašim ciljevima u budućnosti i kako bi se ušteđeni novac mogao iskoristiti za ostvarenje nekog vašeg životnog sna (pokretanje vlastitog biznisa, uređenje stana, putovanje iz snova itd.) ili za planiranje porodice.
  1. Nemam vremena da se bavim papirologijom. Moderna vremena gotovo su u potpunosti eliminisala ovaj argument jer ugovaranje životnog osiguranja nikad nije bilo brže i lakše! Sve najvažnije informacije možete pronaći online, možete sami izvršiti obračun troškova putem online kalkulatora životnog osiguranja, a kao najvažnije, možete zatražiti ponudu i kupiti osiguranje online. Također, UNIQA Osiguranje ima uvijek spremne prodajne savjetnike koji će ostvariti direktnu komunikaciju s vama i pomoći Vam oko svih Vaših pitanja i nedoumica.
  1. Ne razumijem se u osiguranje, ne znam ni odakle početi. Mnogi upravo ovaj nedostatak poznavanja materije osiguranja navode kao razlog zašto se ne osiguravaju. Pozivom na besplatni broj 080 02 02 51 savjetnici UNIQA Osiguranja će se potruditi da vam odgovore na sva Vaša pitanja i uzmu u obzir sve Vaše specifične životne okolnosti, te kreiraju zajedno sa Vama najbolju ponudu životnog osiguranja.

UNIQA programi životnog osiguranja su pouzdana finansijska podrška i oslonac u planiranju vaše budućnosti i budućnosti vaše porodice. Programi Classic, Comfort, Kapital i UNIQO su posebno osmišljeni prema Vašim potrebama i nude širok izbor pogodnosti za individualne osiguranike i članove njihovih porodica.

Kako bi odabrali idealan program životnog osiguranja, odnosno našli polisu koja najbolje odgovara Vašim potrebama i budžetu, upotrijebite naš kalkulator životnog osiguranja koji će Vam na jednostavan i brz način dati odgovor na pitanje koji paket osiguranja je idealan za vas i vaše najdraže!

UNIQO dječija štednja i osiguranje

Niko ne može sa sigurnošću predvidjeti budućnost svog djeteta, ali možete već sada učiniti da budućnost bude ljepša i lakša. UNIQO dječije životno osiguranje omogućit će Vašem djetetu bolje obrazovanje ili podršku kada odluči da se osamostali.

Kapital

Vama i Vašim najbližim olakšajte godine koje dolaze i omogućite planiranje bezbrižne budućnosti. Upravo zbog toga kreirali smo proizvod kojim osiguravate svoj život i ostvarujete najveću finansijsku dobit.